Tydzień PNW (27)

Zaktualizowano: 17 lis 2021

Przed nami kolejny ciekawy tydzień! początek wakacji, aby tylko pogoda dopisywała.

Mamy kilka świąt nietypowych oraz ważne zakończenie mistrzostw świata w piłce nożnej. Poza tym kilka wolnych pomysłów. Nic tylko wstawiać wpisy!


Macie z okazji wakacji jakieś szczególne promocje?


5.07.2021 - poniedziałek


6.07.2021 - wtorek


7.07.2021 - środa


8.07.2021 - czwartek


9.07.2021 - piątek


10.07.2021 - sobota


11.07.2021 - niedziela


Ogólny marketing TIP5.07.2021

poniedziałek


 1. OPIS Skoro mamy w poniedziałek Dzień Łapania za Biust i Dzień Bikini, to nie ukrywam, że bez wcześniejszego przygotowania ciężko wykorzystać tą informację. Jeżeli macie okazję to polecam współpracę z sąsiadującym sklepem specjalizującym się w sprzedaży bielizny damskiej. Z innej strony, jeżeli posiadacie w sąsiedztwie dostęp do plaży (lokal na morzem lub jakiś miejski obiekt tematyczny), to również można zahaczyć temat Dnia Bikini. Z innej strony, to po prostu poniedziałek, może lepiej uniwersalnie zacząć tydzień od kawy? Albo przygotować się na półfinały ;)

 2. Przykładowe foto zdjęcie nie musi być tak dynamiczne jak tu. Najważniejsze, aby to byłą wasza kawa ;)

 1. Przykładowy tekst Dzień dobry! początek tygodnia na początku wakacji ;) Skoro zaczął się sezon urlopowy, to może już ktoś jest na wczasach? Dla tych, którzy są jeszcze przed urlopem, polecamy kawę na dobry początek dnia! Pełna aromatu i kofeiny, która na pewno pomoże w pracy :) Wolicie kawę czarną czy z dodatkiem mleka? A może jeszcze inną? {warto dostosować wybór rodzaju kawy według waszych zasad lub tej kawy, która sprzedaje się najlepiej} #kawa #poniedziałek

 2. Alternatywy tekst Skoro dzisiaj poniedziałek, a jak wiadomo początek tygodnia jest najtrudniejszy, dlatego dzisiaj coś lekkiego! KAWA :P Jaką lubicie najbardziej? czarną czy z mlekiem? My polecamy mieszankę ziaren ...{należy wpisać własną}..., która słynie z bardzo mocnego pobudzenia i gwarantuje niesamowity smak ...{można dodać doznania dotyczące kawy} Pozdrawiamy i życzymy miłego tygodnia! #kawa #poniedziałek


6.07.21

wtorek


 1. OPIS W ten dzień w kalendarzu mamy Światowy Dzień Pocałunku i Półfinały Euro. W postach nie zachęcałbym do całowania - bo jeszcze jesteśmy w tym dziwnym czasie covidowym, ale można zaprosić na pozycję w menu. Jak macie w karcie pozycję np. Pocałunek Dementora, wtedy przy okazji możemy wspomnieć o tym ciekawym święcie. Chociaż warto podpiąć się pod wydarzenie oglądane przez miliony, czyli Euro! Ole! Jest to na tyle uniwersalny temat, że się na nim skupimy ;)

 2. Przykładowe foto Jasne, że będzie ciężko o zdjęcie ze stadionu, ale może macie TV w lokalu i można zrobić zdjęcie TV z zapowiedzią meczu albo pożyczyć piłkę od syna ;)


 1. Przykładowy tekst Ale będzie mecz! Wy też nie umiecie się już doczekać? Jeżeli {drużyna A} pokaże klasę jak w poprzednich meczach, a {drużyna B} będzie strzelać gole jak wcześniej, to będzie sportowe widowisko :D Jedno jest pewne - ktoś musi wygrać! A Wy jak się przygotowujecie do meczu?? #euro2020 #euro2021 #PiłkaNożna #Football #kibicujemy

 2. Alternatywny tekst Jak wyglądają wasze przygotowania do meczu? My już przygotowaliśmy: {wypisać kilka pozycji z menu nadających się na przekąski do meczu np.:} - podwójną serową pizzę z salami i dodatkowym chili - nasze wyśmienite przekąski - świeże nie pasteryzowane piwo! Z takim zestawem możemy oglądać mecz ;) może wpadniecie? #euro2020 #euro2021 #PiłkaNożna #Football #kibicujemy

7.07.21

środa


 1. OPIS Dzisiaj się dzieje ;) mamy Światowy Dzień Czekolady i drugi pół finał Euro. Z jednej strony szkoda by nie wykorzystać potęgi zasięgów Euro, ale czekoladę także wszyscy kochają <3, prawda? Idealna okazja dla cukierni, bo może połączyć oba tematy.

 2. Przykładowe foto Z jednej strony możemy nawiązać do piłki, a z drugiej do czekolady, a może czekoladowa piłka? 1. Przykładowy tekst Co łączy piłkę nożną z czekoladą? Obie te rzeczy wywołują wiele emocji, pomagają w wydzielaniu endorfin i mogą być zdrowe. Oczywiście z zdrowym umiarem ;) Nie będziemy już się rozpisywać o dobroczynnym działaniu sportu czy czekolady, ale jesteśmy ciekawi czy uważacie, że można zabrać czekoladę na mecz? czy nie pasuje tak jak inne, tradycyjne przekąski? #dzieńczekolady #Euro2020 #Euro2021

 2. Alternatywy tekst Dzisiejszy mecz będzie jak czekolada :P Jedni poczują słodki smak zwycięstwa, a drudzy poczują gorzki smak przegranej. Jednak przegrać mecz na tym etapie, to i tak już duże ogromne osiągnięcie - Gratulujemy obu drużynom dojścia aż tutaj! i z niecierpliwością oczekujemy drugiego finalisty ;) Zapraszacie czasami na mecz czekoladę, aby zagryźć emocje? xD #dzieńczekolady #Euro2020 #Euro20218.07.21

czwartek


 1. OPIS Pierwszy i chyba jedyny dzień w tym tygodniu bez wyjątkowych okazji. Jednak jak to w naszym kraju mawiają: "brak okazji to też okazja", czyli zawsze jest o czym napisać. Czwartek według wszelkich badań i naszego doświadczenia jest dniem kiedy na social media odnotowuje się większy ruch, a użytkownicy wykazują jeszcze entuzjazm i zaangażowanie w trudniejsze treści. Dlatego jest to dzień dobry, do lekkiej autopromocji i opowiedzenia czegoś bardziej merytorycznego. Można opowiedzieć historię kogoś z ekipy, historię lokalu, czy nawet pochodzenie naszego flagowego dania (o ile takie jest).

 2. Przykładowe foto Skoro mamy merytoryczny temat, to warto zrobić zdjęcie dania, które opiszecie. (ktoś będzie musiał się poświęcić i je zjeść)


 1. Przykładowy tekst Sałatka {nazwa sałatki}, to nasz autorski przepis ;) {warto opisać zgodnie z prawdą, ale bujnie np.:} Z premedytacją mieszamy ze sobą świeżą, chrupiącą rukole z pieczonymi buraczkami, które słyną ze słodyczy. Dodatkowo posypujemy całość prażonymi orzechami, które podbijają i tak bogaty aromat sałatki. Oczywiście nie zabraknie płatków parmezanu na wierzch i naszego najlepszego sosu winegret na bazie oliwy z oliwek i cytrusów. Taka wariacja pobudza wszystkie kubki smakowe i doładowuje nas na cały pracowity dzień ;) Jak myślicie? do sałatki lepiej się spisze tradycyjna bagietka czy podpłomyki? #samozdrowie #sałatka #rucolalovers #lunch #(twoje-miasto)

 2. Alternatywy tekst Poznajcie Rukolę czyli Rokiette siewną :) Przyjaciółkę, która pomoże w walce z nowotworami i wzmocni nasz układ odpornościowy. Pomoże schudnąć, wzmocni nasz układ krwionośny i skórę. Rukola ma w sobie tyle dobrego, że można książkę napisać. Jednak pojawia się 1 na prawdę ważne pytanie? Z czym rukola smakuje najlepiej?? My uważamy, że z {3 - 4 składniki} i aromatycznym sosem winegret. A jak Wy uważacie? #samozdrowie #sałatka #rucolalovers #lunch #(twoje-miasto)

9.07.21

piątek


 1. OPIS Piątek to dzień bardzo bogaty w dobór tematów. Początek weekendu, ostatni dzień pracy, a w ten piątek dodatkowo mamy Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą oraz startuje Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Skoro przed nami wiele piątków bez okazji, to My skupmy się na 2 naszych wyjątkowych okazjach ;) Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą nie jest dużym wydarzeniem, ale jeżeli macie w sąsiedztwie może jakiś biurowiec, większą firmę lub nawet kilka firm, to warto z okazji tego dnia zaprosić do uczczenia "święta". Warto również zainteresować się samym memoriałem, ponieważ jest to bardzo prestiżowe wydarzenie. Więcej o Memoriale pod tym linkiem.

 2. Przykładowe foto Z jednej strony w oparciu o Dzień Chodzenia do Pracy Inną Drogą, warto może zrobić zdjęcie spacerujących przed lokalem, lub np. w pobliskim parku. Z innej strony, dla lokali związanych w jakiś sposób z Memoriałem, zdjęcie może nawiązywać do memoriału czy siatkówki.


 1. Przykładowy tekst A którędy chodzicie do pracy? Oczywiście, że najkrótszą drogą! A czy wiecie, że dzisiaj jest #DzieńChodzeniaDoPracyInnąDrogą? Może z tej okazji warto idąc do pracy okrążyć dodatkowy budynek, bo może za nim jest jakiś ładny park lub skwer, którego jeszcze nie odkryliście ;) #(twoje-miasto) #Spacer #Inaczej

 2. Alternatywy tekst Dzisiaj proponujemy lekko zboczyć... z trasy! oczywiście ;) Dzisiaj mamy wyjątkową okazję uczcić #DzieńChodzeniaDoPracyInnąDrogą, dlatego warto skręcić w inną ulicę. Możecie nawet zjechać na {ulica gdzie mieści się lokal}, a my zaprosimy Was na przepyszną kawę ;) #Spacer #Inaczej #kawa #(twoje-miasto)

10.07.21

sobota


 1. OPIS Rzadko się zdarza, aby nie było jakiejś znaczącej okazji w sobotę. W ten dzień proponujemy coś lekkiego. Może prosty wpis jak przygotowujecie się do imprezy, może jak macie gości w lokalu i prezentujecie życie lokalu, nawet 3 sekundowy film jak nalewacie piwo zrobiłby robotę ;) my w ten dzień chcemy wszystkich rozbawić :D to będzie raczej post na zasięgi niż sprzedaż, ale i takie warto tworzyć.

 2. Przykładowe foto Jeżeli chodzi o memy, warto jednak zachować kontekst np. lokalu, miasta, lokalnych wydarzeń. Gdyby ktoś chciał skorzystać z naszej propozycji to link, a zdjęcie można przerobić w zwykłym paint'cie ;)


 1. Przykładowy tekst Co tu dużo mówić :P Chyba każdemu choć raz zdarzyło się, nieoczekiwanie zmienić plany, prawda? Tak więc jak jesteście dzisiaj bliżej drugiego wyszukiwania, to zapraszamy do nas ;) #{jedzenie z mema} #SzukamJedzenia #{TwojeMiasto} #NaPoprawęHumoru #MEME

 2. Alternatywy tekst Kiedy masz ambitne plany, ale okazuje się, że nie masz drożdży... sera... salami... oliwek... i czasu, bo jesteś głody xD #Pizza #SzukamJedzenia #{TwojeMiasto} #NaPoprawęHumoru #MEME

11.07.21

niedziela


 1. OPIS W tą niedzielę, to piłka nożna dyktuje nam o czym mamy pisać! Oczywiście możemy się sprzeciwić i napisać coś dla "anty-fanów" piłki nożnej. Na pewno to docenią. Jest to grono osób zdecydowanie w mniejszości do fanów piłki, ale staną się wierniejsi waszej marce/lokalowi. Jednak my walczymy o zasięgi, dlatego NIECH WYGRA NAJLEPSZY, OLE!

 2. Przykładowe foto Znowu, może być zdjęcie TV z meczem lub zespołu pracującego w lokalu w atrybutach do kibicowania. Może ułożycie sałatkę lub składniki na pizzy w flagę waszych faworytów.


 1. Przykładowy tekst Dziś wielki finał Euro! Będą okrzyki radości, będą westchnienia niewykorzystanych akcji, będzie widowisko! Jak typujecie, kto wygra mecz? #Euro2020 #Euro2021 #FinałEuro

 2. Alternatywy tekst Od rana przygotowujemy się Finał Euro! Olej zagrzany i ziemniaki pokrojone ;) Jeżeli w domu brakuje wam "klimatu" to zapraszamy ;) Jak myślicie, kto wygra mecz? #Euro2020 #Euro2021 #FinałEuro


Marketingowy TIP

wskazówka


Najważniejsza wskazówka na początek pisania wpisów, to nie musisz nic na siłę wymyślać! Naprawdę ;) Najważniejsze, to być naturalnym i dokumentować to, co się dzieje do około Was, w lokalu i w waszych sercach. Oczywiście, nie wszystkie informacje nadają się do publikacji, ale każdego dnia przytrafiają się Wam pozornie proste historie dla Was, ale duże dla waszych gości. Można powiedzieć, że w pewien sposób kształtujecie rzeczywistość wokół Was. Wyobraźcie sobie to, że po prostu chwalicie w jakimś wpisie Panią Janinę z budki warzywnej przy targu. Informując ludzi o tym gdzie kupujecie, zyskujecie ich zaufanie, podkreślając pochodzenie warzyw - naturalne bio/eko uprawy, dodajecie sobie plusiki, a i Pani Janina będzie Wam wdzięczna za kilku nowych klientów ;)


Jednak ważne!! starajcie się nigdy, ale na prawdę, przenigdy NIE KRYTYKOWAĆ innych! Wiem, że może być denerwujące jak ktoś źle zaparkuje, ale może właśnie w tej sytuacji szybko przyjechał i olał dokładne parkowanie, bo biegł do chorej (może umierającej) mamy. Zdaje sobie sprawę, że nie powinno być żadnych wymówek, a takie historie rzadko się zdarzają, ale taki hejt z waszej strony może odbić się czkawką. Na chwilę zyskacie zasięgi, ale być może kosztem wizerunku.


Życzę Wam w tym tygodniu wielu lajków, rekordowych zasięgów i masę nowych klientów! Miłej zabawy!


Niezapomnianie dać serduszko i skomentować, co najbardziej się Wam podoba ;)

56 wyświetleń0 komentarzy